GÜVENLİK UYARILARI

     ÇAMLIYAYLA BELEDİYESİ E-Belediye sayfası vasıtasıyla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler şifreli olup dünyaca kabul görmüş güvenlik sertifaları kullanılmaktadır. Kredi kartı ile yapacağınız ödemelerde bankaların güvenli ödeme noktaları kullanılmakta olup, kredi kartı ile ilgili herhangi bir bilgi sistemimize kayıt edilmemektedir.
     Kişisel bilgilerinizin korunması ve gerekli güvenlik önlemlerinin alınması bakımından siz değerli mükelleflerimize birkaç önemli hatırlatmada bulunmak istiyoruz.

  • Güvenlik açısından TC Kimlik No, sicil numarası gibi özel bilgilerinizle şifrenizi üçüncü şahıslarla paylaşmayınız.
  • Şifrenizi belirlerken herkesin kolayca tahmin edebileceği isim, yaşgünü, telefon numarasi vb. kullanmayınız. Şifrenizi güvenli bir yerde saklayınız ve bilgisayarınıza kayıt etmeyiniz.
  • Yönlendirildiğiniz sayfanın https:// ile başladığından emin olunuz. E-Belediye sayfası 128 bit SSL şifreleme kullanmaktadır. Açılan ödeme penceresinde kullandığınız tarayıcıya göre sağ alt ya da sağ üstte bulunan kilit işaretine tıkladığınızda açılan sertifikanın geçerli olup olmadığını kontrol ediniz.
  • İnternet kafe gibi halka açık yerlerden işlem yapıyorsanız dikkatli olunuz. ( Zorunlu olmadıkça bu tür yerlerden işlem yapmayınız! )
  • Bilgisayarınızda mutlaka orijinal anti-virüs yazılımı kullanınız. Sisteminizi düzenli aralıklarla anti-virüs yazılımı ile tarayınız ve anti-virüs yazılımınızı düzenli olarak güncelleyiniz. İnternetten indirdiğiniz her türlü dosyayı mutlaka anti-virüs yazılımıyla kontrol ediniz. Ancak, anti-virüs yazılımlarının, sadece bilinen virüsleri tarayabilecegini unutmayınız.
  • Üye Girişi yaptıktan sonra işlemleriniz bittiğinde "Güvenli Çıkış" butonunu ile oturumunuzu sonlandırıp daha sonra tarayıcınızı kapatınız.